Dabar Jūs skaitote skyrių ,,MŪSŲ DARBAI" puslapį ,,STOGAI"

 

Mūsų stogdengiai ne tik padengia stogus šiferiu, čerpėmis ar kitokia danga, bet ir atlieka visus dailidystės ir stalių darbus. Kaip ir visur kitur pasaulyje, taip ir Norvegijoje Lietuvos meistrai pasižymi universalumu, tad mūsų meistrai patys atlieka visus reikalingus skaičiavimus, patys supjauna medžiagas pagal reikalingus išmatavimus ir pastato stogus. Paprastai Norvegijoje dominuoja dvišlaičiai stogai, bet priklausomai nuo kliento pageidavimų ir projekto, galima bet kokia stogo konfigūracija.

Pirmose dvejose nuotraukose matote stogų karkasus, o paskutinėje, trečioje - meistras dengia stogą presuotos medienos plokštėmis. Vėliau stogas buvo padengtas, kaip dažniausiai įprasta Norvegijoje, čerpėmis.

Be įprastinių stogdengių darbų - karkasų statymo ir stogo padengimo ruberoidu, o vėliau čerpėmis, mūsų meistrai mūrina ir kaminus, tai pat atlieka - dažniausiai klientai to pageidauja - palėpių vidaus apdailą. Paprastai palėpėse įrengiami papildomi gyvenamieji kambariai, rečiau - sandėliukai, bet visų patalpų sienas mūsų meistrai apkala lentelėmis arba gipskartono plokštėmis, sudeda langus ir duris, o dažniausiai dar ir pagamina laiptelius ir turėklus.